Podkładka M9

Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoniPodkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - podkładka M9Pochodzenie: Anglia, East Malling Przypadkowa siewka
Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - podkładka M9Podatność na choroby: Średnio podatna na mączniaka i parcha, dość wrażliwa na zarazę ogniową, mało podatna na zgniliznę pierścieniową podstawy pnia, wrażliwa na bawełnicę korówkę.
Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - podkładka M9Charakterystyka: Jest to podkładka szeroko stosowana na świecie zwłaszcza w zachodniej Europie. Korzystnie wpływa na owocowanie i wybarwienie owoców. Na tej podkładce jabłonie dorastają do wysokości 3,5 do 4 m, bardzo wcześnie wchodzą w okres owocowania i dają coroczny obfity plon. Wadą podkładki M9 jest słabo rozwinięty i kruchy system korzeniowy oraz niska wytrzymałość na mróz i wrażliwość na suszę.

Podklony podkładki M9W Polsce największe zastosowanie znalazły dwa typy:

Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - podkładka M9M9 T 337 pochodzi z Holandii i charakteryzuje się mniejszą siłą wzrostu od oryginału, nadaje się na gleby o uregulowanych stosunkach wodnych. Rozmnaża się nieco lepiej niż M.9. Nie ma skłonności do tworzenia brodawek, dlatego nadaje się do produkcji drzewek z wysoką okulizacją. Pozostałe cechy takie jak u M9.

Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - podkładka M9M9 RN29 pochodzący z Belgii łatwiejszy w rozmnażaniu, o nieco silniejszym wzroście i silniejszym systemie korzeniowym.

Zobacz jakie drzewka jabłoni oferujemy na podkładkach M9 >>>