Podkładka MM111

Podkładka silnie rosnąca, wegetatywna dla jabłoniPodkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - Podkładka MM111Pochodzenie: East Malling, Anglia.
Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - Podkładka MM111Podatność na choroby: mało podatna na zgniliznę pierścieniową podstawy pnia, wykazuje dużą odporność na bawełnicę korówkę.
Podkładka karłowa, wegetatywna dla jabłoni - Podkładka MM111Charakterystyka: Jest to podkładka silnie rosnąca, ukorzenia się łatwo przez kopczykowanie i zaliczana jest do podkładek średnio wydajnych. Podkładka ta kończy wegetację dość wcześnie. Dobrze zrasta się z odmianami zalecanymi w Polsce. Jabłonie szczepione na MM.111 początkowo rosną dosyć silnie a w okresie owocowania wzrost ich słabnie. Owocują obficie w trzecim lub czwartym roku po posadzeniu. MM111 ze względu na dobrze rozbudowany system korzeniowy może być wykorzystywana w sadach o lżejszych glebach. Dobrze znosi krótkotrwałą suszę i jest odporna na mróz. Podkładka ta zalecana jest do szczepienia odmian słabo rosnących i mutantów krótkopędowych.

Zobacz jakie drzewka jabłoni oferujemy na podkładkach MM111 >>>